LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kush është diplomati i huaj që do të japë llogari së shpejti?

12 Prill 2017, 10:47, Aktualitet CNA

Kreu i Partisë Demokratike, ndërsa diskutonte për qeverinë Edi Rama, duke e quajtur qeveri të drogës dhe të krimit, vuri theksin edhe te një i korruptuar me pasaportë të huaj.

Pa ia treguar identitetin e tij, Lulzim Basha tha se diplomati i huaj së shpejti do të japë llogari, ashtu si qeveria Rama.

“Tani të tregoj çfarë drejtësie do kemi në republikën e re. Bazat i kemi hedhur sipas formulës SHBA-Bruksel, Nuland-Hahn, jo sipas formulës Rama-Tahiri-Shullazi dhe ndonjë i korruptuar me pasaportë të huaj që s?po ia them emrin sot për mirësjellje, që së shpejti do japë llogari. Ky është vettingu që donte për drejtësinë, jo për gjyqtarë dhe prokurorë që luftojnë krimin dhe korrupsionin, por që t?i kontrollonte ky si manar. Të njëjtin plan ka edhe për zgjedhjet, të ndalojë gjykimin popullor me votë që është vetë demokracia?, tha Basha./CityNews

Lajmet e fundit nga