LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çamët i “vërsulen” Ramës: O zotëri si na përjashtove!/Kryeministri qesh dhe ...!

12 Prill 2017, 11:46, Aktualitet CNA

Përjashtimi i PDIU nga komisioni ad hoc i vetting-ut duket se nuk ka mërzitur vetëm kreun e saj, Shpëtim Idrizi, por edhe qytetarët çamë.

Këta të fundit kanë shpërthyer me akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, duke i kërkuar pse i përjashtoi nga ky komision.

Por, përgjigjja e kryeministrit Rama ka qenë befasuese, duke thënë se nuk është punë hallve kjo, por çështje përgjegjësish.

Ja debati:
Qytetari: O Edi po si na perjashtove nga vetingu more zoteri?? Dhe ne camerit qe mendonim se me ty do ishte ndryshe.
Rama: Hahaha si ju perjashtova a jeni ne vete a s?jeni ne vete?! Eshte ceshtje pergjegjesish zoteri nuk eshte pune hallve, partia qe udheheq ka edhe pergjegjesine me te madhe, si thua ti njesoj eshte pergjegjesia kur ke 65 deputete dhe kur ke 5?!
Jo mik, dhe ky nuk quhet perjashtim nga Vetingu, aspak, sepse Vetingun do ta bejne te tjere s?do e bejne partite! Shendet!/CityNews

Lajmet e fundit nga