LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtyhet seanca ndaj Mark Frrokut/ Avokatët kërkojnë kohë për mbrojtjen  

12 Prill 2017, 12:08, Aktualitet CNA

Gjykata e Tiranës ka shtyrë sërish seancën e për ish deputetin Mark Frroku, me kërkesë të avokatëve të tij, të cilët kërkuan më shumë kohë për mbrojtjen.

Seanca e radhës u shty për në datën 20 prill, më parë Prokuroria ka kërkuar 25 vite burg për ish deputetin Mark Frroku, të akuzuar për vrasjen e Aleksandër Kurtit, në 1999.

Ndërkohë Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka rihapur një hetim të ri pasuror për Mark Frrokun dhe familjarët e tij, në kuadër të ligjit të antimafias./CityNews

Lajmet e fundit nga