LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi në Kuvend për Gjiknurin/ Balla e merr në mbrojtje, sulmon Berishën

31 Mars 2023, 10:49, Politikë CNA
Denoncimi në Kuvend për Gjiknurin/ Balla e merr në mbrojtje,
Foto ilustruese

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka marrë në mbrojtje Sekretarin e Përgjithshëm të PS-së, Damian Gjiknuri, pas denoncimt që Sali Berisha bëri një ditë më parë në Kuvend.

Kreu i demokratëve tha se Gjiknuri është zëdhënësi i bashkëpunimit rus dhe se ka firmosur marrëveshje dhe kontrata me kompani ruse të naftës.

“Nuk ke sot një provë, një akuzë për këtë çështje. Të marrësh për referencë mashtrimet e Berishës kundër kundërshtarit nuk është etike. Nuk ke një copë letër që të thotë një gjë të tillë”, tha Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga