LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kreshnik Spahiu: Një politikan shqiptar ofronte 5 mijë euro për votë

30 Mars 2023, 22:49, Politikë CNA
Kreshnik Spahiu: Një politikan shqiptar ofronte 5 mijë euro për
Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ka folur për shitjblerjen e votës.

Spahiu tha në emisionin e Erla Mëhillit se një politikan shqiptar në Maqedoninë e Veriut i kishte ofruar 20 familjeve 5 mijë euro për votë.

Sipas tij, pavarësisht se familjet ishin shumë të varfra, kishin refeuzuar ta shisnin votën me para.

“Kam një histori me një politikan në Maqedoni, i cili pasi kishte siguruar të gjithë votat e shqiptarëve në zonën e tij, i duheshin edhe disa vota maqedonase. Me 5 mijë euro, i ka shkuar disa familjeve maqedonase. Kishte listuar familjet më të varfra maqedonase dhe u kishte shkuar kryefamiljarëve.

20 familje kishin refuzuar 5 mijë euroshin e këtij personi, politikanit shqiptar dhe nuk e shisnin votën. Jo 50 euro, as 500, por 5 mijë euro, familje shumë të varfra në Maqedoni. Maqedonas shumë të varfër që nuk kanë bukë të hanë, për 5 mijë euro nuk e shesin votën”, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga