LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Murrizi flet me shifra/ 13 moderatorë të njohur kanë dosje si spiunë

30 Mars 2023, 21:49, Politikë CNA

Murrizi flet me shifra/ 13 moderatorë të njohur kanë dosje si

Ish-deputeti, Myslim Murrizi është shprehur se nga dosjet e sigurimit që ai ka aksesuar rezulton se 13 gazetarë të njohur, përfshirë dhe drejtues emisionesh kanë dosje si spiunë të ish-sigurimit të shtetit.

Gjatë një interviste me Çim Pekën, Murrizi thekson se ish-sigurimsat e shtetit kanë poste drejtuese në polici dhe SHIK.

"Ligji që unë kam propozuar që KQZ për të gjithë të zgjedhur duhet të kishte një filtër kontrolli. Tani 248 oficerë policie rezultojnë me dosje të sigurimit të shtetit dhe oficere sigurimi, 73 oficerë të SHIK ku 21 janë drejtues rezultojnë me dosje dhe janë ish sigurimsa. Se çfarë mund të sjelli të re një ish oficer i sigurimit që përgjonte pas dere dhe të akuzonte për nenin 55 “Agjitacione dhe Propagandë” nuk e di.

Janë 13 emra nga studiot prestigjioze që drejtojnë emisione dhe vënë gjoba ku përfitohen milona euro nga taksat e qytetarët. Ka studio që mua nuk më thërrasin në emisione sepse unë i di pseudonimet dhe do të mërzitet e do të na i thotë gjërat", u shpreh Murrizi./CNA

Lajmet e fundit nga