LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari: Alibeajt do i mbesin vetëm dy kandidatët e tenderave

30 Mars 2023, 19:55, Politikë CNA

Gazetari: Alibeajt do i mbesin vetëm dy kandidatët e tenderave

Gazetari Bledian Koka është shprehur se kreut të grupit të “vulës”, Enkelejd Alibeajt do t'i ngelin vetëm dy kandidatë për zgjedhjet vendore të 14 majit, të cilët i cilëson si kandidatë të tenderave.

Gjatë një interviste me moderatoren Sonila Meço, Koka theksoi kandidatët që do t’i mbesin Alibeajt do të jenë Agron Kapllanaj i Mallakastrës dhe Roland Bejko në Tiranë.

Sipas gazetarit të dy këto kandidatë nuk janë demokratët e vërtetë pasi ata kanë interesa me pushtetin.

"Shoh që deri në fund të kësaj gare do të ngelin vetëm dy njerëz në garë, me shumë gjasa Kapllani i Mallakastrës dhe Ronald Bejko në Tiranë. Që praktikisht nuk janë kandidatët e demokratëve, por janë kandidatët e tenderave. Kjo lloj pasqyre që ata reflektojnë, ky lloj modeli sigurisht është lexuar edhe nga ata që për një mijë arsye nuk janë pajtuar me Berishën”, u shpreh Koka./CNA

Lajmet e fundit nga