LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Denoncimi nga Kuvendi për “tërmetin” e dosjes 184/ Nga takimet e fshehta tek firmosja e marrëveshjeve me kompani ruse

30 Mars 2023, 12:58, Politikë CNA
Denoncimi nga Kuvendi për “tërmetin” e dosjes 184/ Nga
Foto ilustruese

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka hedhur akuza nga foltorja e Kuvendit drejt Sekretarit të Përgjithshëm të PS, Damian Gjiknuri, i njohur ndryshe si "tërmeti" i dosjes 184.

Berisha e quajti atë si zëdhënës të interesave ruse, ku thekson se Gjiknuri ka bërë takime të fshehta me kompani ruse dhe garancitë që ka dhënë janë të pamohueshme.

Ndër të tjera thekson se ndërsa Gjiknuri ishte në Kongresin Amerikan dhe fliste kundër kompanive ruse, nga ana tjetër firmoste në Petersburg marrëveshje dhe kontrata.

Ku është Gjiknuri? Zëdhënësi i interesave ruse është Sekretari juaj i Përgjithshëm.

Takimet e fshehta që ka bërë me kompanitë e naftës dhe kompani të tjera ruse, garancitë që ka dhënë janë të pamohueshme. Ndërkohë që në Kongresin Amerikan fliste kundër kompanive në Petersburg firmoste marrëveshje dhe kontrata”, është shprehur Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga