LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Babalja” tregon planet e Bashës/ Kur do të rikthehet në krye të PD-së së “vulës”

30 Mars 2023, 13:53, Politikë CNA
“Babalja” tregon planet e Bashës/ Kur do të rikthehet
Ervin Salianji dhe Lulzim Basha

Ervin Salianji, i njohur si “Babalja” ose deputeti i video-skandalit erotik, ka vijuar të luajë rolin e mbështetësit të Sali Berishës, teksa dikur bashkë me grupin e vulës të Enkelejd Alibeajt dhe Lulzim Bashës, rrihnin demokratët me shkopa bejsbolli.

Në një intervistë për gazetaren Denisa Ruzi ai është shprehur se grupi i Alibeajt po mban peng vulën dhe po kërkon qyl elektoratin e Sali Berishës.

Ndër të tjera, “Babalja” foli në emër të PD-së së Berishës duke thënë se zgjedhjet do t’i fitojë pa asnjë justifikim.

“Babalja” nuk ka harruar të përmendë as ish-kryetarin e tij, Lulzim Bashën, duke u shprehur i bindur se do të rikhtehet në krye të PD-së pas 14 majit.

“Nuk kanë kandidatë dhe vazhdojnë mbajnë peng vulën. Kërkojnë qyl elektoratin e Sali Berishës. Vulën po e mbajnë peng vetëm për interesa personale. Fakti që nuk kanë 61 kandidatë për bashkitë do të thotë që janë shkaktarët e humbjes. Opozita duhet të fitojë zgjedhjet nuk ka asnjë justifikim. Lulzim Basha pas 14 majit do të rikthehet në krye të PD-së”, tha ai./CNA.al

 

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga