LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Roland Bejko: Nëse nuk do garoja në zgjedhje, Alibeaj do jepte dorëheqjen

30 Mars 2023, 19:32, Politikë CNA

Roland Bejko: Nëse nuk do garoja në zgjedhje, Alibeaj do jepte
Kandidati i grupit të vulës për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko ka deklaruar se nëse ai nuk do të merrte pjesë në garën për zgjedhjet vendore të 14 majit, Enkelejd Alibeaj do të kishte dhënë dorëheqjen dhe vula do t'i mbetej sipas tij, kreut të PD-së, Sali Berishës.

Në një intervistë për mediat, Bejko është justifikuar për largimin e kandidatëve të "vulës" duke ja hedhur fajin Berishës.

Sipas tij, kandidatëve u është ushtruar presion nga kryedemokrati duke i thënë që të mos marrin përsipër barrën e humbjes në zgjedhje.

“Sot kush nuk është me PD i bie të jetë me Berishën, edhe këto largimet, janë pjesë e presionit, hajde bashkohemi që të mos merrni përgjegjësinë e humbjes, se nuk e përballojnë dot presion, as të 14 majit ku do u thuhet pse humbët ju.Nëse unë nuk do garoja, Alibeaj do jepte dorëheqjen dhe vula do i shkonte Sali Berishës”, shtoi ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga