LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-zv.ministri: Rama dhe Veliaj do të kenë probleme me drejtësinë para 2025-ës

30 Mars 2023, 21:22, Politikë CNA

Ish-zv.ministri: Rama dhe Veliaj do të kenë probleme me

Ish-zëvendës ministri i brendshëm njëkohësisht dhe anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Avenir Peka është shprehur se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj do të kenë probleme me drejtësinë, para zgjedhjeve parlamentare të vitit 2025.

Gjatë një interviste me moderatoren, Erla Mëhilli, Peka u shpreh se korrupsioni i mazhorancës është akoma më i madh dhe sipas tij, politikanët socialistë do e kenë të vështirë t’i shpëtojnë burgut.

"Problemet e brendshme të Partisë Socialiste nuk kanë filluar akoma. Fillojnë me 313, me gjysmën e kabinetit qeveritar që janë brenda, do vazhdojnë, edhe Erion Veliaj e ka litarin në qafë, është çështje kohe, para apo pas zgjedhjeve, sa t’ia heqin trekëndëshin nga këmbët. Do vazhdojë edhe me të tjerët. Presioni ndaj SPAK-ut është i madh dhe do vazhdojë, por zullumi është aq i madh, saqë nuk ka as SPAK dhe as perëndi që t’i mbajë. Në 2025, Edi Rama do ketë probleme me gjellën, nuk do ketë probleme zgjedhjesh”, u shpreh Peka./CNA

Lajmet e fundit nga