LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parashikimi i Bamir Topit/ Rruga e Berishës drejt PD-së do të hapet pas zgjedhjeve

30 Mars 2023, 20:41, Politikë CNA

Parashikimi i Bamir Topit/ Rruga e Berishës drejt PD-së do të

Ish-presidenti i vendit, Bamir Topi ka bërë një parashikim se çfarë do të ndodhë pas zgjedhjeve vendore të 14 Majit me Partinë Demokratike.

Gjatë një interviste me moderatoren, Marsela Karapanço, Topi deklaroi se pas 14 majit, Sali Berisha do të rikthehet në krye të kësaj force politike sërish përmes zgjedhjeve brenda partisë.

Kjo sipas ish-presidentit do të vijë si pasojë e një nevojë për zgjedhje brenda Partisë Demokratike.

“Alibeaj ka qenë ministër i tij dhe është përdorur nga Berisha në beteja të forta politike. Ai e di shumë mirë se sa mund të ecin këta me litarin që i ka vënë për të kullotur. Këta nuk ecin shumë sepse nuk janë të krijuar në mënyrë të pavarur. Ata që sillen në mënyrë të dyfishtë, pas datës 14 maj do fillojë në parashikimin tim një debat i fortë brenda PD-së.

Unë nuk e di si ka kurajë të vijojë karrierën politike pas kësaj. Pasi të fillojnë debatet dhe akuzat për të do t’i hapet rruga Berishës. Do jetë nevojë. PD zyrtare do shpallë zgjedhjet dhe zërat që luajnë me dy këmbët do jenë të parët që do thonë se duhen ftuar të gjithë. Ai që ka rrugën e hapur është Sali Berisha”, u shpreh Topi./CNA

Lajmet e fundit nga