LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kandidati për këshilltar lë Alibeajn/ I bashkohet fushatës së Igli Carës

30 Mars 2023, 20:10, Politikë CNA
Kandidati për këshilltar lë Alibeajn/ I bashkohet fushatës
Fotomontazh

Gjatë ditëve të fundit ka pasur një tërheqje të kandidatëve të grupit të vulës nga gara për zgjedhjet e 14 majit.

Por teksa kalon koha, të tjerë kandidatë po vazhdojnë të japin dorëheqjen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Ka qenë Skënder Kapiti, kandidati në këshillin bashkiak të Durrësit personi i radhës që është larguar nga gara.

Mediat raportojnë se Kapiti i është bashkuar fushatës së Ilgi Carës, kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për kryetar bashkie në qytetin bregdetar.

Ndërkohë, kujtojmë se më parë janë tërhequr kandidatët për kryetar bashkish të Korçës, Krujës, Kurbinit, Lezhës dhe Librazhdit, ndërsa kandidati i Vorës nuk u regjistrua në KQZ.

Po ashtu, Alibeajt i kanë ikur edhe kandidatë për këshilla bashkiakë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga