LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeajt i ikën një tjetër kandidat/ Tërhiqet nga gara Bujar Vreto

28 Mars 2023, 15:54, Politikë CNA

Alibeajt i ikën një tjetër kandidat/ Tërhiqet nga gara Bujar

Një tjetër kandidat i Partisë Demokratike të vulës është tërhequr nga gara për zgjedhjet e 14 majit.

CNA mëson se kandidati për Bashkinë e Librazhdit, Bujar Vreto, ka paraqitur dorëheqjen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Por Vreto nuk është i vetmi kandidat që është tërhequr nga gara e zgjedhjeve vendore.

Më parë, CNA raportoi se janë tërhequr edhe kandidatët për kryetarë bashkie të Lezhës, Sandër Marku, dhe Korçës, Gjergji Gjata.

Ky i fundit e konfirmoi vetë dorëheqjen nga gara së bashku me 40 kandidatët për Këshillin Bashkiak./ CNA.al

Lajmet e fundit nga