LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Jep dorëheqjen kreu i PS-së në Rubik/ Kundërshton rikandidimin e Ndrec Dedës

28 Mars 2023, 13:09, Politikë CNA

Jep dorëheqjen kreu i PS-së në Rubik/ Kundërshton

Pal Tushaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit të PS në Rubik.

Tushaj zbulon se arsyeja që ka dhënë dorëheqjen është rikandidimi i Ndrec Dedës. 

Të nderuar miq! Ju bëj me dije se kam dhënë dorëheqjen nga pozicioni i kryetarit të Partisë Socialiste të njësisë vendore Rubik.

Arsyeja e parë dhe kryesore që dhashë dorëheqjen është rikandidimi i Ndrec Dedës.

Disa arsye të tjera janë:

1 - Zoti Ndrec e trajton Mirditën si të dorës së dytë pasi vjen në punë me kohë të pjesëshme dy herë në javë me nga dy orë .

Vetëm kur ka fushatë vjen me kohë të plotë.

2 -Nuk përfill strukturat e PS-së

3 -Bën fushatë me njerëz me precedentë penalë

Bën emërime klienteliste pa marr parasysh fare partinë.Prioritet kryesor që të jesh në administratën e zotit Ndrec është të kesh dy emra dhe të kesh qenë të paktën një herë në burg.

4 -Të kesh nivel të cunguar arsimor si Ndreca.

5-Të mos mbash mend shokët e klasës.

6 - Të qeshësh sa herë flet Ndreca.

Kam dhe shumë arsye të tjera që do t’i them në statuset tjera”, shkruan Pal Tushaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga