LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Për të shtatën herë/ Socialisti i rekordeve kërkon mandatin e radhës

28 Mars 2023, 07:44, Politikë CNA
Për të shtatën herë/ Socialisti i rekordeve kërkon
Damian Gjiknuri

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, ka zbuluar arsyen pse socialistët kanë vendosur që të garojnë sërish në Bashkinë e Maliqit, me Gëzim Topçiun, i cili këtë herë kërkon mandatin e shtatë.

Gjiknuri u shpreh se në këtë bashki të vogël është shumë e vështirë të gjenden kualitete apo lidershipi dhe theksoi se ky do të jetë mandate i fundit për Topçiun.

Në bashki të vogla ndonjëherë në Shqipëri është shumë e vështirë të gjesh kualitete dhe lidership. Sa më e vogël të jetë bashkia nga ana e popullsisë aq më e vështirë është për t’i zëvendësuar kur ka kandidat të mirë.

Ai do t’i fitojë zgjedhjet dhe do të jetë mandati i fundit për të. Ndonjëherë është e vështirë të gjesh kandidatë që të garantojnë fitore dhe menaxhim të mirë të bashkisë”, tha Gjiknuri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga