LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Denoncimi i aktivistit/ Arlind Qori, kandidati i Veliajt

28 Mars 2023, 09:15, Politikë CNA
Denoncimi i aktivistit/ Arlind Qori, kandidati i Veliajt
Arlind Qori

Aktivisti dhe studenti Andrea Bregu u ka bërë thirrje qytetarëve që në zgjedhjet e 14 majit të mos votojnë “Lëvizjen Bashkë” të Arlind Qorit, duke e quajtur atë këlysh të Sorosit.

Aktivisti thekson se “Lëvizja Bashkë” e Qorit të Sorosit pas sabotimit të protestave dhe kauzave kërkojnë që përmes përfaqësimit në Këshillin Bashkiak në Tiranë të sabotojnë të gjithë Tiranën duke marrë fonde për llogari të Veliajt "aktivistët" me rrogë dhe tashmë edhe si pseudopolitikanë.

“APEL NGA ANDREA BREGU, AKTIVIST DHE STUDENT: PËR ÇDO VOTUES ME VENDODHJE NË BASHKINË TIRANË QË KËRKON TË VOTOJË NË 14 MAJ, MOS KËRKO SHPËTIMIN NGA KLYSHËT E SOROSIT, SEPSE ATA TË OFROJNË VETËM FERRIN!!!

Në këto momente të vështira për edhe ata pak shqiptarë që kanë mbetur në Shqipëri dhe që kanë të drejtën e votës në 14 maj, por edhe për ata që do vijnë në Shqipëri për të votuar në atë ditë, që kërkon të ndryshojë realitetin duke votuar alternativat kundër regjimit armiqësor me shqiptarët.

Mos kërko shpëtimin nga klyshët e Sorosit, sepse ata të ofrojnë vetëm ferrin, njësoj siç u ofruan ferrin studentëve në 2018 duke ua sabotuar kauzën për llogari të Ramës dhe Veliajt, njësoj siç u ofruan ferrin maturantëve në 2021-shin duke u a sabotuar kauzën për llogari të Ramës, njësoj siç i ofruan ferrin kauzës kundër betonizimit të liqenit të Tiranës në 2016 për llogari të Ramës dhe Veliajt.

Ata kanë qenë te Mjafti me bashkëpunëtorët e Erion Veliajt dhe tashmë financohen si Lëvizje po prapë nga bashkëpunëtorët e Erion Veliajt te Mjafti.

Tani Lëvizja Bashkë e Qorrit të Sorosit pas sabotimit të protestave dhe kauzave kërkojnë që përmes përfaqësimit në Këshillin Bashkiak në Tiranë të sabotojnë të gjithë Tiranën duke marrë fonde për llogari të Veliajt "aktivistët" me rrogë dhe tashmë edhe si pseudopolitikanë.

Më poshtë është skema e financimit të atyre që duan t'ju përfaqësojnë juve qytetarë të Tiranës, sepse siç është edhe shprehja "Ndiq Paranë" ju duhet të ndiqni paranë për të mos përfunduar në ferrin që ata ju ofrojnë siç e kanë ofruar ndër vite.

Mos ua jep votën këlyshëve të Sorosit duke kërkuar shpëtimin nga ata, sepse ata të ofrojnë vetëm ferrin!!!”, thotë aktivisti Andrea Bregu./ CNA.al

Denoncimi i aktivistit/ Arlind Qori, kandidati i Veliajt

 

Lajmet e fundit nga