LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Investimet në rrjetin shpërndarës të energjisë elektrike/ Balluku nënshkruan marrëveshjen me qeverinë italiane

28 Mars 2023, 12:33, Politikë CNA
Investimet në rrjetin shpërndarës të energjisë
Belinda Balluku

Zëvendëskryeministrja njëkohësisht dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, gjatë një konference të përbashkët me palën italiane ka bërë me dije se do të nënshkruhet marrëveshja për investimet në rrjetin shpërndarës të energjisë në zonat si Shkodër, Lezhë dhe Fushë-Krujë.

Viti 2023 do të jetë i qëndrueshëm ku ne do të kemi mundësi të rrisim investimet në fushën e energjisë.

Ne jemi gjithmonë të mbështetur nga ekspertë italianë dhe kjo është diçka që duhet vlerësuar.

Marrëveshja që po nënshkruhet sot u jep një shtysë investimeve në rrjetin e shpërndarjes së energjisë në veri të vendit.

Do të bëjmë të pamundën të shpejtojmë çdo procedurë që ky projekt të realizohet sa më parë”, tha Balluku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga