LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Açka mbështet publikisht kandidatin e “vulës” për Tiranën

28 Mars 2023, 11:36, Politikë CNA
Açka mbështet publikisht kandidatin e “vulës”
Deputetja Flutura Açka

Deputetja Flutura Açka ka dalë në mbështetje të kandidatit të vulës për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko.

Açka theksoi se ajo nuk ishte më anëtare e Kryesisë, pasi ka dhënë dorëheqje, dhe nuk kishte se si në listë të ishte firma e saj, por nuk ngurroi të shprehte publikiosht përkrahjen për kandidatin e grupit të vulës, të Enkelejd Alibeajt.

“Kam dhënë dorëheqje, nuk jam më anëtare e Kryesisë, pas ngjarjeve të 6 marsit. Por po, mbështes kandidaturën e Roland Bejkos, e them publikisht tani dhe e shpall që të jeni të qartë”, - tha Açka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga