LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Roland Bejko, nga analist me pagesë në "ABC" në kandidatin e Alibashës për Tiranën

28 Mars 2023, 15:00, Politikë CNA
Roland Bejko, nga analist me pagesë në "ABC" në
Roland Bejko, kandidat i Alibeajt për zgjedhjet e 14 majit

Sot gjatë një konference për mediat kryetari i komanduar i grupit të "vulës", Enkelejd Alibeaj, ka prezantuar kandidatin për Bashkinë e Tiranës.

Roland Bejko është emri që do të garojë përballë kryebashkiakut Erion Veliaj dhe kandidatit të opozitës Belind Këlliçi.

Në fakt, Roland Bejko, të cilin Alibeaj e prezantoi sot në media si kandidat për Tiranën është një analist me pagesë i Sokol Ballës në ("Abc News"), në rolin e tij për të sharë kreun e PD-së, Sali Berisha.

Roland Bejko, nga analist me pagesë në "ABC" në

Bejko ka qenë një sharlatan mediatik që merrte para nga njerëzit e kryeministrit Edi Rama për të sharë Sali Berishën.

Pazari është i qartë. Ai që paguan Ballën paguan edhe Bejkon për të dyja shërbimet.

Ky është Roland Bejko, nga analist me pagesë për të sharë Berishën në kandidatin e Alibashës për Tiranën./ CNA.al

Lajmet e fundit nga