LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeajt të “vulës” nuk i del inati/ “Sulmon” Belind Këlliçin

28 Mars 2023, 14:07, Politikë CNA
Alibeajt të “vulës” nuk i del inati/ “Sulmon”
Enkelejd Alibeaj

Kryetari i komanduar i grupit të vulës, Enkelejd Alibeajt, pas dështimit ka sulmuar kandidatin e grupit të Sali Berishës për Tiranën, Belind Këlliçi.

Gjatë një konference për mediat, Alibeaj është shprehur se Këlliçi e pati mundësinë të kandidonte nën logon e PD-së, por zgjodhi të përfshihej në pazare dhe të regjistrohej në logon e Partisë së Lirisë.  

Sa i përket Tiranës, Këlliçi e ka pasur mundësinë të kandidojë me siglën e PD-së.

Asnjë inat, asnjë preferencë personale, asnjë akuzë të padrejtë drejtuar drejt meje nuk do të ndikojë kurrë të ngrihem mbi to dhe të zgjas dorën e bashkëpunimit për çdo demokrat.

Vazhdojnë lojërat dhe pazaret dhe kërkojnë që 14 maj të votojnë për Partinë e Lirisë. Nën logon e kësaj partie do të jetë edhe Belindi”, tha Alibeaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga