LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bejko falënderon strukturat inekzistente të PD-së së “vulës”/ Viktimizohet gjatë prezantimit të kandidaturës

28 Mars 2023, 14:19, Politikë CNA

Bejko falënderon strukturat inekzistente të PD-së së

Kreu i përçarësve të PD-së, Enkelejd Alibeaj, ka prezantuar kandidatin për Tiranën, Roland Bejko, kandidatë që sipas tij ka qenë përherë në sytë e demokratëve.

Roland Bejko ka prezantuar kandidaturën e tij duke u viktimizuar se PD dhe shumë demokratë kanë rënë pre e dhunës së Sali Berishës, duke harruar se si përfaqësuesit e tij i rrihnin dikur demokratët me shkopa bejzbolli.

Kandidati i Alibashës, grup i cili akuzohet vazhdimisht si peng i Ramës, ka hedhur akuza kundrejt PD-së së Berishës i cili njihet si lideri dhe themeluesi i kësaj partie, duke e cilësuar si PD-në e anëtarësisë që është e majtë po kamuflohet si e djathtë.

“Ne të kemi parë që ke folur pa letra e sot po flet me letra në duar. Ndihem, i nderuar për këtë detyrë që më kanë dhënë. Çdo detyrë që kam pasur brenda PD e kam bërë me pasion për shkak të dashurisë që kam për këtë parti dhe këtë vend. Nuk është vendimi i lehtë. Unë nuk i iki kurrë vështirësive, kush me njeh e di mirë. Nuk do të kursej asnjë çast dijet dhe njohuritë e mia. Jemi këtu për t'u treguar shqiptarëve opozitën e vërtetë, atë të pakorruptuar. Berisha do monopolin e opozitës. Kurrsesi njerëzit që besojnë të opozita te vlera e saj, nuk mund të dorëzohen, ne dhe të gjithë demokratët që nuk ranë pre e dhunës së 'non grata'-s. Ne nuk mund ta pranojmë që PD të përfaqësohet nga një parti e majtë që kamuflohet si parti e djathtë”, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga