LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“S’mund të përfaqësojë pakica shumicën”/ Alizoti “u tregon vendin” Alibashëve

28 Mars 2023, 15:21, Politikë CNA
“S’mund të përfaqësojë pakica
Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti, i ka cilësuar si turp vendimet e PD-së së vulës dhe hapat që kjo e fundit po merr për të hyrë në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Alizoti tha se është një precedent i rrallë që një pakicë të përfaqësojë shumicën.

Kjo pasi ai theksoi në një dalje televizive se njerëzit nuk mund të ndjekin një vendim gjykate, por një person që i përfaqëson.

“Në çdo lloj loje në botë bëjnë hile, por ky është turp.

Nuk mund të përfaqësojë pakica shumicën. Është një precedent i rrallë te ne që një pakicë të përfaqësojë shumicën.

Njerëzit të ndjekin kur të besojnë, nuk të ndjekin me vendimin e gjykatës, as me vula. Njerëzit ndjekin ata që mendojnë se i përfaqojnë, ata që i shohin të fortë”, theksoi ndër të tjera deputeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga