LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ligji për dosjet/ Balla i "shkel syrin" Alibeajt

31 Mars 2023, 10:37, Politikë CNA
Ligji për dosjet/ Balla i "shkel syrin" Alibeajt
Foto ilustruese

Kreu i grupit parlamentar, Taulant Balla, ka folur për mediat sa i përket ligjit për dosjet.

Ai është shprehur se propozimi i tyre për ligjin e ri të posaçëm ku ndërhyrja bëhet përmes Autoritetit do të diskutohet njësoj si dhe ai i opozitës.

Ajo që na duhet është të bëjmë propozimin tonë dhe të opozitës që të shkojmë në një zgjedhje konkrete.

Propozimi ynë është i hapur për t'u diskutuar bashkë me atë të opozitës.

Mund të miratohet deri në fund të këtij sesioni parlamentar, jemi të hapur për bashkëpunim me opozitën", është shprehur Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga