LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Transporti publik falas dhe zbutja e kostos së jetesës”/ Këlliçi: Në këtë betejë jam për qytetarët

31 Mars 2023, 09:06, Politikë CNA
“Transporti publik falas dhe zbutja e kostos së jetesës”/
Kandidati i opozitës për Tiranën, Belind Këlliçi

Kandidati i opozitës për Tiranën, Belind Këlliçi, është shprehur se qytetarët kanë nisur të mbështesin planin e tij, ku një nga pikat është transporti falas.

Këlliçi ka deklaruar se në këtë betejë është për qytetarët e Tiranës dhe për t'u shërbyer dhe ndihmuar me zbutjen e kostos së jetesës.

Si rrallë herë, qytetarët janë përfshirë drejtpërdrejt në këtë fushatë. Projekti për transportin publik falas i ka bërë njerëzit, banorët e Tiranës aktorët kryesorë të kësaj gare. Dhe siç shihet nga fotot, kanë nisur kudo të shprehin çfarë duan.

Unë jam në këtë beteje për ta, për të shërbyer e për të ndihmuar në zbutjen e kostos së jetesës”, shkruan Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga