LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Blendi Klosi bën parashikimin/ PS do të fitojë në 61 bashki

30 Mars 2023, 23:01, Politikë CNA
Blendi Klosi bën parashikimin/ PS do të fitojë në 61 bashki
Sekretari organizativ i PS-së, Blendi Klosi

Sekretari organizativ i PS-së, Blendi Klosi, ka bërë një parashikim për rezultatin e zgjedhjeve vendore të 14 majit.

Klosi tha në emisionin e Ylli Rakipit se PS do të fitojë në të 61 bashkitë e vendit. Ai pretendon se PS mund të humbasë vetëm aty ku mund të bëjë gabime vetë.

“Ne jemi më të fortë sepse jemi më të organizuar sepse punojmë gjatë gjithë kohës qe në momentin kur caktohen zgjedhjet, bëjmë sondazhe, bëjmë përzgjedhje kandidatësh me kohë, sipas ligjit 45 ditë para zgjedhjeve.

Besoj se në këtë garë do të shkojmë me rezultat pozitiv në 61 bashkitë e vendit, edhe Shkodrën e morëm në 2019. Ata do të humbasin se ne jemi më të fortët, pastaj ata që kanë një forcë dhe ndjesinë për qytetin që fiton, bashkohen me ata që fitojnë, nuk bashkohen me humbësin.

Nuk ka dyshim që p.sh. në Shkodër, siç ndodh në Kukës e gjetiu, një socialist do të qeverisë më mirë së një demokrat, njerëzit e kuptojnë se kush nuk ka vulë, nuk ka personazhe, nuk ka organizim, pas 31 vitesh kemi përballë parti që nuk kanë një vulë, një strukturë. PS mund të humbasë vetëm aty ku mund të bëjë gabime vetë”, theksoi sekretari organizativ i PS-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga