LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e pagës minimale/ Çani “zbërthen skemën”: Çfarë do të ndodhë me çmimet

30 Mars 2023, 22:56, Politikë CNA
Rritja e pagës minimale/ Çani “zbërthen
Gazetari Arian Çani

Gazetari Arian Çani ka “zbërthyer skemën” e kryeministrit Edi Rama, i cili poremtoi rritje të pagave dhe të pensioneve.

Çani than ë emisionin e Erla Mëhillit se edhe sikur të rriten pagat, nuk do të ndryshojë asgjë në jetesën e qytetarëve.

Kjo pasi ai pretendon se sapo të rriten pagat, do të rriten edhe çmimet.

Unë, personalisht mendoj që nuk është se ndikon shumë 5 mijë lekshi te vota. Mendoj se pensionistët e kanë ndarë mendjen me kohë. Ka një pjesë që votojnë PS-në, ka edhe ca të tjerë që hyjnë në një tjetër sferë që janë kundra çdo qeverie. Nuk ndikon 5 mijë lekshi te vota. Rritja e rrogës minimale, për mua është lajm për ata që nuk kanë të ardhura të tjera.

Asnjë nuk ka ndryshuar. Edhe po të rriten me 30 mijë lekë rrogat, do rriten çmimet. Asgjë nuk do ndryshojë. E gjitha është një iluzion i madh, një mashtrim. Njerëzit kanë nevojë të mashtrohen dhe Rama e di këtë. Po bën detyrë, do të rrijë në pushtet. Se kuptoj pse po jep para në zgjedhje, edhe po mos të japë i fiton zgjedhjet. Sistemi e favorizon”, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga