LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama publikon pamjet/ “Transformimi urban e mjedisor i lumit Gjanicë, drejt përfundimit”

31 Mars 2023, 09:19, Politikë CNA
Rama publikon pamjet/ “Transformimi urban e mjedisor i lumit Gjanicë,
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se puna në kantierin për transformimin urban dhe mjedisor të lumit Gjanicë është drejt përfundimit.

Sipas kryeministrit, kjo do të jetë një arterie e gjelbër për qytetin e Fierit, duke theksuar se më parë ishte një vatër ndotje dhe rrezik përmbytje për qytetin.  

“Mirëmëngjes dhe me kantierin e fazës së dytë drejt përfundimit të transformimit urban e mjedisor të lumit Gjanicë, i cili deri dje ishte një vatër ndotje dhe rrezik përmbytje për qytetin dhe sot është një arterie e gjelbër e zemrës së Fierit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga