LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zbulohet shifra marramendëse/ Sa është paguar Margot Robbie për rolin e “Barbie”

22 Korrik 2022, 10:56, Lifestyle CNA
Zbulohet shifra marramendëse/ Sa është paguar Margot Robbie
Margot Robbie

Margot Robbie po cilësohet si “aktorja e re më e paguar” pasi është zbuluar paga e saj saj e majme për filmin e shumëpërfolur “Barbie”.

Aktorja australiane është paguar rreth 12.5 milionë dollarë për të luajtur rolin e “Barbie” në filmin me të njëjtin emër. 

Ryan Gosling, i cili luan si Ken, gjithashtu ka fituar 12.5 milionë dollarë.

Gjithashtu në listë ishin Jamie Lee Curtis (“Halloween Ends”) me 3.5 milionë dollarë dhe Anya-Taylor Joy (“Furiosa”) duke marrë 1.8 milionë dollarë.

Filmi ka të bëjë me “Barbie”-n që dëbohet nga Barbieland sepse ajo nuk është mjaft perfekte. Ajo shkon në një aventurë për të shpëtuar Barbieland vetëm për të kuptuar “se çelësi i lumturisë është besimi në vetvete”.

"Barbie" do të publikohet në 21 korrik 2023./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga