LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Alpha Show’/ Noizy mbledh më 14 gusht në Tiranë më të mirët e Europës

21 Korrik 2022, 13:44, Lifestyle CNA
‘Alpha Show’/ Noizy mbledh më 14 gusht në Tiranë
Noizy

Reperi i njohur, Noizy, ndan lajmin e mirë me fansat e tij për megakoncertin që do të mbahet me 14 gusht në sheshin ‘Nënë Tereza’ në Tiranë.

"Alpha show" do të jetë koncerti më i madh i zhvilluar ndonjëherë në vend në zhanrin e muzikës hip-hop dhe RAP në një skenë gjigante lëvizëse.

Gjithashtu reperi zbuloi disa detaje interesante nga koncerti duke përmendur emrat e artistëve që do të jenë pjesëmarrës në koncert si Dhurata Dora, Loredana apo Ylli Limani. Por jo vetëm kaq, në skenën shqiptare do të ngjiten gjithashtu edhe artistë të huaj, më të cilët reperi i njohur ka pasur bashkëpunime me to si Konan apo Raf Camora.

Ndërkohë që koncerti do të fillojë në orën 20.00 hyrja e njerëzve do të fillojë dy orë para, pasi pritet që pjesëmarrja të jetë jashtëzakonisht e madhe./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga