LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhen detaje rrëqethëse nga mbytja e 15-vjeçarit në lumin Drini i Zi

27 Qershor 2022, 17:50, Kronika CNA
Zbardhen detaje rrëqethëse nga mbytja e 15-vjeçarit në
Foto ilustruese

Janë zbardhur detaje të reja nga mbytja e 15 vjeçarit në Drinin e Zi në fshatin Potgorcë të Maqellarës.

Mësohet se Ali Lita 15 vjeç ishte nxënës i klasës së 9-të, dhe kishte shkuar bashkë me shokët e klasës në ekskursion në lumin Drin në fshatin Potgorcë.

Adoleshenti është futur për tu larë në lumë, dhe nuk ka mundur të dalë.

Trupi i tij është gjetur rreth 5 km më poshtë, në fshatin Gradec, nga disa pushues që bënin plazh në këtë zonë.

Sipas informacioneve nxënësit kishin shkuar të organizuar në ekskursion, pas mbarimit të klasës së 9-të./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga