LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po lahej në lumin Drin/ Humb jetën një i mitur

27 Qershor 2022, 15:37, Kronika CNA
Po lahej në lumin Drin/ Humb jetën një i mitur
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dibër, ku një i mitur ka humbur jetën.

Sipas informacioneve paraprake, 15 vjeçari, po lahej në lum dhe e ka rrëmbyer rrjedha e lumit.

Dibër/ informacion paraprak

Rreth orës 14.10, në fshatin Potgorcë, Maqellarë, shtetasi A.L., rreth 15 vjeç, duke u larë në lumin Drini i Zi, e ka marrë rrjedha e ujit dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga