LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrumbohet nga flakët magazina në Berat

26 Qershor 2022, 16:10, Kronika CNA
Shkrumbohet nga flakët magazina në Berat
Magazina e djegur

Një magazinë e mbushur me foragjere dhe ushqim për bagëtitë është përfshirë nga flakët.

Ngjarja është regjistruar në lagjen "Uznovë" të Beratit pranë fabrikës së lëkurëve dhe një fabrike të prodhimit e përpunimit të sallamit.

Si pasojë e zjarrit u shkrumbuan totalisht brenda magazinës 60 bala me ushqim për kafshët, jonxhë e foragjere.

Ende nuk dihet nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm apo jo, ndërkohë që po punohet për zbardhjen e shkaqeve të tij./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga