LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfshihet nga flakët Parku Kombëtar Korab-Koritnik

25 Qershor 2022, 17:01, Kronika CNA
Përfshihet nga flakët Parku Kombëtar Korab-Koritnik
Foto ilustruese

Një vatër zjarri është shfaqur në zonën e mbrojtur të parkut natyror Korab-Kallabak-Koretnik, në afërsi të fshatit Shishtavec, Njësia Administrative Shishtavec, Bashkia Kukës.

Për shuarjen e zjarrit janë angazhuar punonjësit e ADZM-së, komuniteti i fshatit Shishtavec.

Në vendngjarje ndodhen dhe punonjës të Policisë.

Vatra e zjarrit është në kullotë të përzier me bimë dhe shkurre si dhe vijon të jetë aktive./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga