LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më jep para ose të publikova videot”/ Merr fund makthi i 22-vjeçares në Tiranë

24 Qershor 2022, 12:53, Kronika CNA
“Më jep para ose të publikova videot”/ Merr fund makthi i
Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka vënë në pranga të person, i cili akuzohet se shantazhonte një 22-vjeçare.

Mësohet se në pranga ka rënë  K. K., 27 vjeç, banues në Tiranë.

27-vjeçari akuzohet se përndiqte dhe shantazhonte për t’i dhënë para një vajze, me pretendimin se do t'i publikonte disa foto dhe video.  

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, pas kallëzimit të marrë nga një shtetase 22 vjeçe, se një shtetas i kishte marrë shuma të ndryshme parash dhe e shantazhonte vazhdimisht që t'i jepte para të tjera, që të mos i publikonte disa foto dhe video, në rrjetet sociale, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e autorit të dyshuar.

Gjatë operacionit policor të koduar 'Shantazhi', nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: K. K., 27 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë veprimeve hetimore ka rezultuar se shtetasi K. K. i kishte marrë shuma të ndryshme parash në mënyrë të vazhdueshme, 22-vjeçares, të cilën e përndiqte dhe e shantazhonte vazhdimisht që t’i jepte shuma të tjera parash, për mospublikimin e disa fotove dhe videove që ai dispononte.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, -thuhet në njoftimin e policisë.

Lajmet e fundit nga