LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditet një rast i tregtimit të mallrave kontrabandë/ Arrestohen 2 persona në Tiranë

23 Qershor 2022, 13:05, Kronika CNA
Goditet një rast i tregtimit të mallrave kontrabandë/ Arrestohen
Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka goditur një rast të tregtimit të mallrave kontrabandë, në sajë të të cilit janë arrestuar dy persona.

Bëhet fjalë për shtetaset me iniciale J.Dh., 40 vjeçe dhe G.P., 29 vjeçe, për veprat penale "Kontrabanda me mallra të tjera", "Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë", "Fshehja e të ardhurave" dhe "Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale".

Gjatë kontrollit në një subjekt farmaceutik dhe në banesën e shtetases J. Dh., shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar, në cilësinë e provës materiale medikamente të ndryshme mjekësore, me vlerë të konsiderueshme monetare.

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga