LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacioni antidrogë/ “Korrieri” shqiptar kapet me 24 kilogramë heroinë në Itali

22 Qershor 2022, 08:52, Kronika CNA

Operacioni antidrogë/ “Korrieri” shqiptar kapet me 24

Një 50-vjeçar shqiptar është arrestuar në Ancona, Itali, pasi është kapur me 24 kilogramë heroinë të fshehura në makinë.

Sipas mediave italiane, 50-vjeçari sapo kishte zbritur nga një anije e cila ishte nisur nga Durrësi.

50-vjeçari u vu në pranga gjatë operacionit antidrogë të kryer nga Guardia di Finanza brenda portit Doric dhe u dërgua në Montacuto në pritje të seancës dëgjimore.

Droga ishte e ndarë në 43 pako, ndërsa makina u sekuestrua së bashku me drogën.

Mediat italiane shkruajnë se 50-vjeçari ishte “korrier”, që përdorej vetëm për transportimin e drogës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga