LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kishin përshtatur TV për të bërë telefonata/ Zbulohen dy pajisje në burgjet e sigurisë së lartë

21 Qershor 2022, 16:02, Kronika CNA
Kishin përshtatur TV për të bërë telefonata/ Zbulohen
Foto ilustruese

Ditën e djeshme ka pasur aksion për gjetjen e sendeve të paligjshme në burgjet e sigurisë së lartë.

Gjatë kontrolleve mësohet se në dy qeli, përkatësisht në burgun e Peqinit dhe të Burrelit, janë zbuluar dy pajisje që dyshohet se përdoreshin për komunikim.

Bëhet fjalë për televizorë të përshtatur me dekoder të veçantë për të bërë telefonata nga burgu./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga