LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përfshihet nga flakët fabrika e peletit në Maliq/ Tymi mbulon zonën

21 Qershor 2022, 14:23, Kronika CNA

Përfshihet nga flakët fabrika e peletit në Maliq/ Tymi mbulon

Një fabrikë peleti në Maliq është përfshirë nga flakët.

Sipas raportimeve në media, zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe në fabrikë, ku shihen dhe shtëllungat e tymit.

Ndërkohë, zjarrfikësit dhe policia kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Mësohet se ka vetëm dëme materiale.

"Më datë 21.06.2022, rreth orës 13:30, në qytetin e Maliqit, ka rënë zjarr në një fabrikë të prodhimit të peletit. Si pasojë e flakëve, janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e zjarrfikëses të cilat po bëjnë të mundur shuarjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit", njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga