Aksident në aksin Belsh-Marinë/ Humb jetën një person

21 Qershor 2022, 10:46, Kronika CNA
Aksident në aksin Belsh-Marinë/ Humb jetën një person
Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor, Belsh-Marinë. Një automjet është përplasur me një motor, dhe si pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i motorit dhe është dëmtuar pasagjeri i tij.

Ndërkohë, policia ka vënë në pranga shtetasin T.N, 34 vjeç, drejtuesin e makinës.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasit: -T. N., 34 vjeç, banues në fshatin Gjyralë, Cërrik, për veprën penale, 'Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor', pasi duke drejtuar automjetin, në aksin rrugor Belsh – Marinë, është përplasur me një motomjet. Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit dhe është dëmtuar pasagjeri në të”, njofton policia.

 

Lajmet e fundit nga