LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarri në Astir/ Zbulohen të tjera detaje, i përfshirë një biznesmen

21 Qershor 2022, 10:05, Kronika CNA
Zjarri në Astir/ Zbulohen të tjera detaje, i përfshirë
Foto ilustruese

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me zjarrin që përfshiu një pallat në Astir në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku u lënduan tetë banorë dhe u dogjën katër automjete.

Sipas ekspertizës paraprake dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm, dhe se shënjestër ishte njëra nga katër makinat e parkuara në garazhin e pallatit, e cila është në pronësi të vëllait të biznesmenit dhe ndërtuesit S.Ll., njëherazi edhe pronar i pallatit.

Burime për CNA.al bëjnë të ditur se zjarri ka qenë për shkak të vënies së tritolit pronarit dhe ndërtuesit të pallatit.

Të njëjtat burime bëjnë të ditur se janë djegur vetëm makinat e A.Ll., vëllait të S. Ll. 

S. Ll. është një emër i njohur për policinë dhe i arrestuar disa herë. Shkak i kësaj ngjarjeje dyshohen të jenë konfliktet e familjes së tyre./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga