Makina përplas motorin me dy të mitur/ Humb jetën një person, plagoset një pasagjer

20 Qershor 2022, 16:11, Kronika CNA
Makina përplas motorin me dy të mitur/ Humb jetën një
Foto ilustruese

Një aksident është regjistruar rreth orës 14:30 në aksin  rrugor “Belsh – Kuçovë”, në  fshatin Marinës.

Blutë bëjnë me dije se 34-vjeçari me iniciale T.N., ka përplasur me makinë dy 15-vjeçarë që po udhëtonin me motor.

Nga informacionet paraprake, raportohet se si pasojë ka humbur jetën drejtuesi i motorit O.M dhe ka mbetur i plagosur pasagjeri i motorit K.P.

Ky i fundit është dërguar në spitalin e Elbasanit, ku po merr shërbim mjekësor.

Më datë 20.06.2022, rreth orës 14:30, në aksin  rrugor 'Belsh – Kuçovë', në  fshatin Marinës, shtetasi T. N., 34 vjeç, duke drejtuar një automjet, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin O. M., 15 vjeç dhe pasagjer në motomjet shtetasin K. P., 15 vjeç, të dy banues në Belsh.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit, shtetasi O. M, ndërsa pasagjeri në motomjet, shtetasi K. P ., ndodhet në Spitalin Kirurgjik të Elbasanit, nën kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkaq, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Lajmet e fundit nga