LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfshihet nga flakët pylli me pisha në Spille

21 Qershor 2022, 19:04, Kronika CNA
Përfshihet nga flakët pylli me pisha në Spille
Foto ilustruese

Një sipërfaqe pylli me pisha është përfshirë nga flakët në zonën e Spillesë.

Sipas raportimeve nga mediat bëhet me dije se nga zjarri rrezikohen disa biznese, banesa dhe makina që përdoren për kamping në zonë.

Në vendngjarje kanë mbërritur dhe forcat zjarrfikëse të Rrogozhinës, por për shkak se disponojnë vetëm një mjet, e kanë të pamundur që të neutralizojnë flakët të vetëm./E.T-CNA.al

Përfshihet nga flakët pylli me pisha në Spille
Foto nga vendngjarja
Përfshihet nga flakët pylli me pisha në Spille
Foto nga vendngjarja

Lajmet e fundit nga