LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sherr në Itali/ I riu shqiptar qëllon me armë në mes të diskos

21 Qershor 2022, 22:04, Kronika CNA
Sherr në Itali/ I riu shqiptar qëllon me armë në mes të
Foto ilustruese

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi kishte hyrë në një disko me automatik, duke terrorizuar klientët.

Mediat italiane raportojnë se një 35-vjeçar me origjinë shqiptare, hyri në hyrje të lokalit të natës, duke qëlluar me automatik dhe duke krijuar panik mes klientëve. Fatmirësisht nga ngjarja nuk u lëndua njëri, falë ndërhyrjes së shpejtë të personelit të sigurisë së lokalit,  të cilët bllokuan të riun.

Punonjësit e sigurisë kanë lajmëruar karabinierët të cilët gjetën në vendin e ngjarjes automatikun, identifikuan dhe arrestuan autorin.

Sipas mediave, 35-vjeçari, një orë para krimit kishte pasur një përleshje të ashpër me disa persona brenda në disko, ka dalë për të marrë armën dhe ishte kthyer me një makinë, duke u përpjekur të gjejë drejtësi./CNA.al

Lajmet e fundit nga