LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Shqiponjat’ fusin në rrjetë bastexhinjtë/ 2 në pranga, 9 persona të tjerë nën hetim

22 Qershor 2022, 13:35, Kronika CNA
‘Shqiponjat’ fusin në rrjetë bastexhinjtë/ 2 në
Foto ilustruese

Finalizohet operacioni policor i koduar “Poker 4”, për goditjen e aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit.

Goditet një rast i organizimit të lotarive të palejuara, në ambientet e një lokali. Vihen në pranga 2 shtetas, procedohen në gjendje të lirë 9 të tjerë.

Sekuestrohen një tavolinë pokeri, çipsa dhe letra bixhozi. Nga Seksioni për Hetimin e Krimit ekonomiko-financiar, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat” dhe Komisariatin e Policisë Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se në një lokal zhvillohej veprimtaria e kundërligjshme e lojërave të fatit, menjëherë u organizua puna dhe u finalizua me sukses operacioni policor i koduar “Poker 4”.  

Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë shtetasit:

E. Z., 32 vjeç, banues në lagjen “Ajasem”, Shkodër, për veprat penale “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin” e kryer në bashkëpunim, “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

A. P., 54 vjeç, banues në lagjen “Perash”, Shkodër, pë veprat penale “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin” e kryer në bashkëpunim.

Gjithashtu, u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit: G. L., 60 vjeç, I. O., 31 vjeç, E. V.,  39 vjeç, M. A., 58 vjeç, A. K.,  42 vjeç, B. T., 32 vjeç, B. T., 65 vjeç, B. N., 37 vjeç dhe A. A., 34 vjeç, të gjithë banues në Shkodër. 

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në ambientet e lokalit me administrator shtetasin E. Z., në vendin e quajtur “Ura Dervishbeg”, janë konstatuar shtetasit e lartpërmendur, duke luajtur lojëra të paligjshme, në një tavolinë pokeri, kundrejt pagesës. 

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan: 1 tavolinë pokeri, 1 valixhe me çipsa, 5 palë letra bixhozi dhe 2 aparate celulare. 

Lajmet e fundit nga