LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksident në aksin rrugor Gjirokastër-Sarandë/ Plagosen 4 persona

22 Qershor 2022, 14:56, Kronika CNA

Aksident në aksin rrugor Gjirokastër-Sarandë/ Plagosen 4

Rreth orës 13:30, në aksin rrugor Gjirokastër-Sarandë, në vendin e quajtur "Qafë-Muzinë", automjeti tip "Volkswagen", me drejtues shtetasin N. A., banues në Tiranë, është përplasur me automjetin tip "Fiat", me drejtues shtetasin E. F., banues në Gjirokastër.

Për pasojë janë dëmtuar lehtë drejtuesi i automjetit tip "Fiat" dhe 3 pasagjerët që ndodheshin në këtë automjet, të cilët u transportuan në Spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Lajmet e fundit nga