LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fëmijët i vënë zjarrin duke lozur/ Shkrumbohet nga flakët vila 3-katëshe në Berat

22 Qershor 2022, 19:57, Kronika CNA
Fëmijët i vënë zjarrin duke lozur/ Shkrumbohet nga
Foto ilustruese

Një vilë 3-katëshe është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Berat.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat të shumta të Repartit Zjarrfikës, që kanë mundur të lokalizojnë në kohë flakët e të shuajnë zjarrin.

Sipas burimeve në vendngjarje, zjarri është vënë nga fëmijët e lagjes.

Mësohet se fëmijët kanë ndezur disa kartona dhe i kanë hedhur brenda në një nga dhomat nga dritarja e hapur.  

Si pasojë e zjarrit të rënë janë shkrumbuar totalisht orenditë shtëpiake dhe gjithçka që ndodhej në katin e dytë të kësaj vile.

Vila 3-katëshe është në pronësi të shtetasit Raqi Kule, por aty nuk banon asnjeri pasi familjarët jetojnë në Greqi./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga