LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në Mirditë/ Përfshihet nga flakët masivi pyjor

23 Qershor 2022, 16:34, Kronika CNA
Zjarr në Mirditë/ Përfshihet nga flakët masivi pyjor
Foto ilustruese

Masivi pyjor i fshatit ‘Lajthiz’ në Njësinë Administrative të Oroshit në Mirditë është përfshirë nga flakët e zjarrit.

Sipas asaj që raportohet në media, zjarri është aktivizuar mesditën e sotme dhe vijonë të jetë ende akti në një sipërfaqe të konsiderueshme.

Në terren ndodhen zjarrëfikësit të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve dhe mësohet se nuk ka rrezik për zonën e banuar përreth./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga