LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'O ule telefonin se shteti'/ E pëson keq 21 vjeçari që postoi video në ‘Tik Tok”

23 Qershor 2022, 18:47, Kronika CNA
'O ule telefonin se shteti'/ E pëson keq 21 vjeçari
Foto e shoferit

Postimi i një video në “TikTok”, i ka kushtuar shumë një 21-vjeçari në Tiranë.

I riu shfaqej duke përdorur celularin gjatë drejtimit të mjetit nën efektin e lëndëve narkotike dhe pa patentë.

Kjo ka bërë që policia të vihet në lëvizje, duke e ndaluar atë.

Njoftimi i policise

Shërbimet e Qarkullimit Rrugor,  pas publikimit të një videoje në rrjetin social TikTok, në të cilën shfaqej një shtetas që përdorte aparatin celular gjatë drejtimit të mjetit, menjëherë organizuan punën për identifikimin dhe kapjen e tij.

Në bulevardin "Dëshmorët e Kombit", shërbimet e Policisë kanë ndaluar mjetin me drejtues shtetasin E. D., 21 vjeç, i cili drejtonte mjetin duke përdorur celularin, pa vendosur rripin e sigurisë dhe pa leje drejtimi.

Gjatë testit të kryer me AquilaScan rezultoi se ky shtetas drejtonte mjetin, nën efektin e lëndëve narkotike.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. D., për veprën penale "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt"./E-T-CNA.al

Lajmet e fundit nga