LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia bën “goditjen” e radhës/ Procedon penalisht qytetarin pse ndërtoi një raft

25 Qershor 2022, 09:38, Kronika CNA
Policia bën “goditjen” e radhës/ Procedon penalisht
Policia Vlorë

Policia e Vlorës ka bërë “namin” ditën e sotme.

Një qytetar nga Vlora, me iniciale I.H 30 vjeç ka kryer “krimin e rëndë” duke ndërtuar pa leje një platformë duri.

Për këtë, policia e qytetit bregdetar ka reaguar menjëherë, duke e proceduar penalisht të riun.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin I. H., 30 vjeç, banues në lagjen “Kushtrimi”, Vlorë, pasi është konstatuar duke ndërtuar një platformë duri, pa lejen e organeve kompetente”, njofton policia ./CNA.al

Lajmet e fundit nga